Невиждано: Футболист използва флагчето за корнер като копие при масов бой (видео)

Един двубой от младежкото издание на Копа Либертадорес ще се запомни по цял свят, но не с футболни достойнства.

В мача между уругвайския отбор Атлетико Ривър Плейт и еквадорския Индепендиенте дел Вайе един от футболистите реши да използва флага за ъглов удар като оръжие и да сплаши подгонилите го играчи на съперника.

Срещата беше полуфинал на Копа Либертадорес за младежи до 20 г. и бе спечелена от гостуващия тим на еквадорците с 3:2.

След края на мача се стигна до сбиване между футболистите и Анхело Пресиадо от Индепендиенте реши, че най-добрият метод за самоотбрана е да изтича до флагчето за корнер и да го използва като копие срещу противниците.

Поне 5-6 от играчите на Ривър Плейт се бяха втурнали към него, но тактиката на Пресиадо даде резултат и те бързо се разпръснаха встрани от вече въоръжения футболист.

Впоследствие играчите бяха разтървани, а един от съотборниците на Пресиадо изхвърли "копието" му зад рекламните пана. Случаят със сигурност ще бъде разследван от футболната федерация на Южна Америка и част от младите състезатели ще отнесат наказания.

Това е трети подобен инцидент на футболен мач в Южна Америка за последните дни.

Миналата седмица двубоят между бразилските тимове на Витория и Баия приключи в 79-ата минута заради 8 изгонени футболисти, а съдията извади общо 10 червени картона.

В същия ден Джеферсон Реис от друг бразилски тим - Операрио, нападна момче от пистата, което подаваше топките на мача срещу Комерсиал. Футболистът беше дисциплинарно уволнен от клуба си.