Левски вкара 4 на Славия

"Сините" имаха трудности само до първия гол

Левски отнесе Славия с 4:0 на "Герена" и без особени проблеми записа нова победа под ръководството на Делио Роси.

Затруднения "сините" имаха само до първия гол във вратата на гостите, който падна в 30-ата минута. Съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа след като Стефан Велков събори Яблонски в наказателното при едно единоборство.

Жорди Гомес стреля неспасяемо от бялата точка и вкара първия си гол с екипа на Левски. В самия край на полувремето Жуниор Мапуку издебна лошо изчистване на защитата на Славия и със силен удар отбеляза за 2:0.

След почивката Левски игра с повече настроение и към края вкара още два гола. В 85-ата минута Гомес отбеляза за втори път след двойно подаване с Обертан. При паса към французина обаче имаше засада, която съдиите не отчетоха.

В 89-ата минута резервата Сержиу Буш също се разписа от непосредствена близост след подаване отляво на друга резерва - Алекс Боримиров.

Така Левски се изкачи до четвърто място в класирането с 13 т. Славия е на 11-а позиция с 5 т.