Наполи запази интригата жива с гол в 93-ата минута

Милик даде началото на късния обрат Снимка: Getty Images
Милик даде началото на късния обрат

Наполи се задържа в битката за титлата в Серия "А" след драматична победа с 2:1 над Киево у дома.

До 89-ата минута домакините губеха в резултата, а победният им гол дойде едва в добавеното време. Дотогава изглеждаше, че отборът ще загуби точки и ще изостане твърде много от водача Ювентус.

Сега Наполи отново се доближи на 4 т. зад Юве, а до края на шампионата остават 7 кръга.

Киево се защитаваше добре срещу съперника и удържа 0:0 през първото полувреме. В 50-ата минута Дрис Мертенс си спечели дузпа и сам я изпълни, но Сорентино спаси удара му.

В 73-ата минута гостите шокиращо поведоха след попадение на Мариуш Степински при контраатака. Наполи можеше да върне бързо гола, но Кулибали стреля в гредата.

Така дойде 89-ата минута, когато влезлият като резерва Аркадиуш Милик изравни с глава и върна надеждите на неаполитанците.

В 93-ата минута, след изпълнение на корнер, Амаду Диавара получи пространство и стреля с неспасяема парабола, за да донесе победата на отбора си.