Интер би Рома за първи път от 4 г.

Мауро Икарди вече има 17 гола през сезона.

Интер спечели срещу Рома за първи път от 4 години насам. Нерадзурите надвиха 2:1 съперника и го оставиха на трето място в класирането на Серия А. Интер не беше печелил срещу Вълците от 2011 г.  След това имаше 3 равенства и 4 загуби в мачовете с този съперник.

Римляните остават с 58 точки - на пет пред четвъртия Наполи, който има мач по-малко. До края на сезона има 6 кръга, а единствено първите 3 места дават право за участие в Шампионската лига.

Интер поведе рано в двубоя с гол на бразилеца Ернанес. Бившият играч на Лацио заби топката в ъгъла с прецизен удар. Малко след това Рома удари греда чрез Ибарбо. Римляните изравниха в средата на второто полувреме. Точен бе Раджа Наинголан след пас на Пянич.

2 минути преди края обаче Интер спечели. Решаващият гол беше дело на Мауро Икарди. Нападателят вече има 17 гола и 3 асистенции този сезон в първенството и е изработил 41,7% от всички голове на нерадзурите.

Победата запази шансовете на Интер да играе в Европа догодина. Отборът на Манчини има 45 точки и е на 5 зад петия Сампдория.

Интер изпревари градския съперник Милан, който по-рано загуби като гост на Удинезе с 1:2. Треньорът на Милан Пипо Индзаги обяви поражението за "провал". Удинезе не беше печелил 7 поредни кръга преди този успех.

Пинци откри за домакините след корнер в началото на второто полувреме. Баду увеличи в 74-ата минута на 2:0. Пацини се разписа за Милан в 87-ата минута след корнер, но Милан отново нямаше никаква идея в атака.

Росонерите имат 43 точки и това е най-малко на този етап от сезона за състава от сезон 1997/98.