4 гола, 2 червени картона и зрелище между Левски и ЦСКА, но без победител

Поредното Вечно дерби между ЦСКА-София и Левски завърши наравно 2:2, но бе може би най-интересното. Двата отбора доиграха срещата в намален състав, след като Жеферсон и Серджиу Буш бяха изгонени минути преди края.

Интересното е, че и четирите гола паднаха пред сектора с привърженици на „сините“. Левски изоставаше с 0:2 до почивката, но през втората част бе много по-активният отбор и стигна до равенството, почти сигурно решавайки битката за титлата и през този сезон в полза на лидера Лудогорец.

ЦСКА поведе още в шестата минута. Божидар Митрев събори Каранга в наказателното поле, бразилецът сам се нагърби с изпълнението на дузпата и не сгреши от бялата точка – 1:0.

В деветата минута „червените“ удариха за втори път. Рафаел Енрике преодоля Цветкович и Яблонски, след което стреля. Ударът му рикошира в страничната греда и влезе за втори път в мрежата на Митрев.

До края на полувремето символичните домакини продължиха да държат инициативата, но Левски удържа на натиска и до втори гол във вратата на „сините“ не се стигна.

Веднага след почивката обаче Левски намали. В игра за тима на Делио Роси се появи Роман Прохазка, а „сините“ излязоха много по-мотивирани. Само три минути след началото на втората част Милош Цветкович центрира отдясно, Иван Горанов бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава направи 1:2.

След час игра резултатът вече беше равен. Чорбаджийски не успя да се справи с една дълга топка, Буш го изпревари, след това преодоля и Бодуров, пусна кълбото към непокрития Паулиньо, който отблизо не остави шансове на Черниаускас.

Постепенно, играта се изравни, но ЦСКА продължаваше да изпитва трудности при създаване на опасности пред противниковата врата. В 81-вата минута „червените“ стигнаха до трети гол, но той бе правилно отменен поради засада на Фернандо Каранга.

Седем минути преди края на редовното време се разви и най-интересната ситуация в двубоя. Жеферсон ритна Буш край тъч линията в опит да играе с една топка, в гнева си, румънецът блъсна съперника си, а след консултация със страничния рефер, който бе на метър от инцидента, Стефан Апостолов извади директни червени картони и на двамата.

Няколко минути по-късно поредна грешка в защитата на ЦСКА за малко не доведе до трети гол във вратата на Черниаускас. След грешка на Бодуров топката стигна до Обертан, който от 10 метра прати топката високо над вратата.

В последните секунди Левски бе по-активният отбор и пропусна няколко добри възможности да спечели мача. Все пак, двата тима поделиха точките.

След равенството ЦСКА-София остава на втората позиция със 70 точки, на пет зад лидера Лудогорец, който по-късно днес приема третия Берое и може да увеличи аванса си на осем пункта. Левски е четвърти с 51, на три точки зад старозагорци.