Съдията стана главен герой при нулево равенство между Левски и Лудогорец

Никола Попов показва на Божидар Митрев пътя към тунела. Реферът правилно изгони вратаря на Левски, но преди това спести картони на Лудогорец, а през второто полувреме се увлече в компенсации

Левски и Лудогорец завършиха 0:0 в отложеното дерби от първия кръг на българското първенство.

Пред пълните трибуни на "Георги Аспарухов" се получи нервен и равностоен мач с доста сблъсъци и спорни съдийски решения.

Първото полувреме протече равностойно, но първата опасност беше за Лудогорец.

В 8-ата минута Анисе беше оставен непокрит и стреля с глава след центриране отдясно, но Божидар Митрев със страхотен рефлекс изби от непосредствена близост. При добавката Вандерсон не успя да уцели опразнената врата.

В 10-ата минута Мапуку се измъкна от засадата и напредна сам срещу Ренан, но се забави и беше спрян от Моци.

В 26-ата минута Митрев изпусна топката при едно центриране, Пластун стреля към вратата, а Анисе посегна и отклони топката с ръка, за което му беше спестен картон.

Три минути по-късно Мапуку овладя много добре пас на Обертан, измъкна се и стреля много силно във вратарския ъгъл, но Ренан спаси.

В следващите минути мачът се изнерви и грубите влизания зачестиха. В 32-ата минута съдията Никола Попов спести червен картон на Натанаел, който умишлено удари с ръка в лицето Антонио Вутов в наказателното поле. Бразилецът получи само жълт картон.

Пет минути по-късно Лудогорец контраатакува и Вандерсон се откъсна зад защитата. Божидар Митрев излезе извън наказателното си поле и пресече топката, само че с ръка - за което съдията му извади директен червен картон.

Така се наложи Левски да играе с човек по-малко и резервният вратар Александър Любенов да влезе в игра вместо най-опасния в синьо Жуниор Мапуку.

През второто полувреме Лудогорец владееше инициативата, но не създаваше положения пред Любенов, а Левски много рядко успяваше да организира каквито и да е атаки. При една от редките офанзиви на домакините Обертан отправи удар, но неточно.

В 79-ата минута численото равенство беше възстановено.

Сисиньо се изнерви и изблъска Жорди Гомес при спряла игра, а Никола Попов отново извади червения картон. При 10 на 10 Левски се активизира и организира опасна атака, при която Вутов стреля опасно с глава, но Ренан спаси.

В крайна сметка голове не паднаха и двата тима си поделиха точката. Лудогорец има 15 т. и е на второ място в класирането, а Левски е трети с точка по-малко. Води ЦСКА-София с 16 т.