Челси, Арсенал и Сити с победи в Англия

И Спайдърмен се появи на терена в Съндърланд, но не попречи на Сити да спечели с лекота - 4:1.
А Пабло Сабалета показа ясно, че в семейството му се чака радостно събитие, след като вкара за 3:1.
Неостаряващият Дидие Дрогба заби втория гол за Челси при поредния успех над Тотнъм.
Късното попадение на Алексис Санчес донесе нови три точки на Арсенал.

Челси продължава да държи в робство лондонския съперник Тотнъм, като не му позволява да спечели на стадион "Стамфорд Бридж" вече в 24 поредни години. Лидерът в класирането разби съперника с 3:0 във Висшата лига с голове на Еден Азар, Дидие Дрогба и Лоик Реми.

За последен път Тотнъм спечели шампионатен мач на стадиона на Челси през 1990 г., воден от Гари Линекер и Пол Гаскойн. Първият отдавна вече е тв звезда и водещ, а вторият се бори за здравето и живота си заради огромни проблеми с алкохола. Толкова далеч са и "шпорите" от победа в дома на Челси, колкото Гари и Газа от терена.

Челси остава на върха непобеден през сезона и има вече 36 точки от 42 възможни.
Манчестър Сити изглежда единственият отбор, който може да спре тима на Жозе Моуриньо към титлата.

Шампионите обърнаха от 0:1 до 4:1 Съндърланд като гости, като изумителен Серхио Агуеро вкара два гола и подаде за попадението на Стеван Йоветич. Пабло Сабалета също се разписа, а на терена се появиха Спайдърмен и негов гол подражател - фенове нахлуваха и спираха играта през второто полувреме.

Сити е с 30 точки, на 6 зад Челси.

Саутхемптън засега остава трети, но след две поредни загуби изглежда реалността започва да удря тима, който мечтаеше за сезон с място в топ 4. Арсенал пречупи състава на Роналд Куман с гол в 90-ата минута, вкаран от обичайния спасител на "топчиите" за сезона Алексис Санчес - 1:0. Така тимът на Арсен Венгер събра 23 точки и е шести.

Евертън не успя да победи у дома Хъл - 1:1, което го остави на 11-о място с 18 точки.