Реал живна с изстрадан успех на "Санчес Писхуан"

След загубата с 0:3 от ПСЖ през седмицата в Шампионската лига, Реал показа голям боен дух, за да стигне до трите точки в Севиля Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели с 1:0 тежкото гостуване на Севиля от петия кръг на Ла Лига и се изравни по точки с Атлетик Билбао на върха в класирането.

Карим Бензема отбеляза единствения гол за "белите", които страдаха много на "Рамон Санчес Писхуан", но със здрава игра в защита удържаха съперника, а в предни позиции се възползваха от най-доброто си положение пред Вацлик.

През първата част Еден Азар и Дани Карвахал пропуснаха за Реал, а през второто полувреме домакините опитаха да подложат съперника на натиск.

В 64-ата минута обаче "кралете" разиграха отдясно, Карвахал отправи перфектно центриране и Карим Бензема с глава откри резултата.

Севиля отново натисна и в 87-ата минута резервата Чичарито вкара, но имаше засада и голът не беше признат.

С трите точки Реал събра общо 11 и заедно с Атлетик оглавява класирането.

Големият конкурент Барселона е едва на осмо място със 7 т.