24! Джокович отново е кралят на US Open

24! Джокович отново е кралят на US Open Снимка: Getty Images

Новак Джокович спечели 24-тата си титла от Големия шлем след победа с 3-0 сета (6-3 7-6(5) 6-3) над Даниил Медведев на финала на US Open.

С победата си в Ню Йорк Ноле изравнява рекорда на Маргарет Корт по титли от Голямата четворка. При мъжете пък сърбинът вече има две титли повече от Рафаел Надал.

Успехът бе сладко отмъщение за Джокович, който загуби от Медведев на финала през 2021 г. Двубоят бе под №15 в съперничеството между двамата, като вече Ноле поведе с 10:5 победи.

С победата 36-годишният Джоко си осигури и първото място в световната ранглиста.

Това е четвърта титла за сърбина в Ню Йорк, който има още три в Париж, 7 на "Уимбълдън" и цели 10 от Австралия.

Джокович държеше инициативата през целия двубой и методично постигаше своето. Проблеми сърбинът имаше само във втория сет, когато не успя да пробие Медведев, но в тайбрека отново показа, че е по-класният от двамата.

В последната част руснакът успя да пробие за първи и единствен път съперника си, но и това се оказа тотално недостатъчно, и след три часа и 17 минути Джокович отново триумфира в Ню Йорк.