76-ият в света сервираше за мача, но Гришо показа характер

Григор Димитров проведе близо 3-часова битка, която завърши с успех с 5:7, 7:6(3), 6:4 над аржентинеца Факундо Багнис от втория кръг на турнира в Мелбърн.

Така българинът, под номер 28 в световната ранглиста в първата състезателна седмица на годината, очаква в третия рунд победителя от мача между Макензи Макдоналд (САЩ) и Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия).

Днес Димитров и Багнис размениха по пробив в средата на първия сет, който бе доста равностоен, преди да дойде решителния 11-и гейм.

В него отличната игра в защита на аржентинеца му донесе пробив и аванс от 6:5, а в следващия гейм той успя да затвори сета със 7:5.

Втората част бе още по-драматична, като Факундо Багнис успя да осъществи пробив в деветия гейм, когато поведе с 5:4 и просто трябваше да спечели подаването си, за да затвори мача.

В този критичен момент обаче Григор демонстрира железни нерви и върна пробива, който го остави в мача, а този сет отиде в тайбрек.

Той започна с пет минипробива за първите седем точки. В тях Григор отново показа характер, защото от губеща позиция и резултат 2:3, той спечели пет последователни точки, за да спечели тайбрека и да прати мача в трети сет.

В него българинът затвърди далеч по-голямата си класа, като с два пробива спечели с 6:3, за да затвори мача с 2:1 сета.