Децата се развихриха за 7 минути, но кошмарите в защита съсипват Юнайтед

Дали не е време Маурисио Почетино да поправя грешките на Оле Гунар Солскяер? Снимка: Getty Images
Дали не е време Маурисио Почетино да поправя грешките на Оле Гунар Солскяер?

Манчестър Юнайтед изигра най-добрите си седем минути от началото на сезона, а, може би, и изобщо под ръководството на Оле Гунар Солскяер.

Всичко се получаваше на „червените дяволи“ в тези минути. Вкараха три гола, обръщайки резултата от 0:2 до 3:2 срещу Шефийлд Юнайтед, и за кратко върнаха феновете в романтичните времена от миналото. Проблемът е, че беше само за седем минути.

В останалата част от мача играчите на Оле Гунар Солскяер не показаха никакъв характер и никакво желание за победа. Те бяха мудни, закъсняваха и губеха единоборствата, изглеждаха безидейни, бяха надхитрени и надиграни. В отбора няма лидери, никой не се нагърбва да поеме отговорността, когато отборът изпитва трудности, и във всяка една от линиите на Юнайтед му липсва качество.

Всичко това се видя и при допускането на изравнителния гол в последните секунди за 3:3. Абсолютен хаос в наказателното поле остави противников играч непокрит, сметнатият за достоен да носи капитанската лента по незнайно какви критерии Хари Магуайър се забави да го блокира и всички добри впечатления, които отборът остави в тези седем минути, се изпариха мигновено.

Солскяер направи прекрасни първи две смени. Извади неадекватния в пореден мач Фил Джоунс още на почивката и пусна Джеси Лингард. В средата на втората част в игра влезе и Мейсън Грийнууд, а няколко минути след това успя и да се разпише. Но с третата промяна норвежецът сбърка.

При 3:2 в полза на Юнайтед Оле изкара Антони Марсиал, за да се опита да пази резултата с Аксел Туанзебе. Французинът вършеше много работа в средата на терена и в нападение, много топки минаваха през него, след което той ги разпределяше, и задължително ангажираше поне по един играч на Шефийлд. След неговото изваждане се наруши балансът в линиите, а Туанзебе не успя да изпълни единственото нещо, заради което бе пуснат – да помогне на защитата да запази резултата.

Изобщо, цялата защита на Юнайтед е в кошмарно състояние, въпреки стотиците милиони излети в нея в последните години, включително и през лятото. Пробивът за изравнителното попадение дойде от зоната на Аарън Уан-Бисака, а Макбърни успя да се вклини между влезлия с целта да пази резултата Туанзебе и най-скъпия защитник в света и капитан Магуайър.

„Червените дяволи“ нямат чиста мрежа в последните си 12 гостувания в лигата, което е най-слабото им представяне от сезон 1985/86, или казано по друг начин – от 34 години насам.

В същото време, Крис Смолинг прави страхотен сезон в Рома, където играе като отдаден под наем, защото не остана място за него на „Олд Трафорд“. Бранителят вече има два гола на сметката си и изравни постижение на Дейвид Бекъм като първия англичанин с два или повече гола в един сезон в Серия „А“.

Солскяер получи достатъчно пари за защитата си и няма право да позволява тя да изглежда по този начин. Още повече, когато Маурисио Почетино вече е свободен. И ако не успее да подобри нещата, най-вероятно, аржентинецът ще бъде ще бъде натоварен с тази работа в съвсем скоро време.