Левски обърна ЦСКА за 7 минути, "сините" ликуват | sportcafe.bg

Левски обърна ЦСКА за 7 минути, "сините" ликуват

04.03.2017, 16:05 (обновена 05.03.2017, 14:29)
Левски - ЦСКА 2:1

Снимка: © Левски ТВ

"Сините" празнуват успеха пред агитката след мача

Левски направи малко очакван обрат и спечели с 2:1 дербито срещу ЦСКА на националния стадион „Васил Левски".

„Сините" изоставаха в резултата още след началните минути и особено през първото полувреме бяха надиграни от съперника, но показаха характер и стигнаха до успеха след почивката. А на вратата на „сините" блесна 20-годишният вратар Николай Кръстев, получил шанс след контузията на титулярния страж Боян Йоргачевич.

Двата тима предложиха емоционален и оспорван мач, макар и без високо качество на играта.

ЦСКА започна агресивно срещата, а Левски не беше подготвен за това и играеше безобразно в началото. Още в първата минута Яблонски сгреши при изнасянето на топката и Руи Педро получи добра възможност, но се забави твърде много с удара си.

В 5-ата минута натискът на „червените" даде резултат. Яблонски изчисти лошо едно центриране отдясно, Арсенио Нунеш пое топката в наказателното пред погледа на безучастния Прохазка, спокойно си нагласи на десния крак и с диагонален удар простреля Николай Кръстев - 1:0 за ЦСКА.

В следващите минути пресата на „армейците" продължи и не позволяваше на Левски да направи нищо смислено, а „сините" не можеха да вържат три паса и само изритваха топката напред. След двайсетина минути игра обаче ЦСКА се прибра по-назад и Левски имаше възможност да владее повече топката. „Сините" опитваха атаки, но не успяваха да създадат нищо опасно, играта се накъса, а в тези минути и реферът Никола Попов трябваше да раздава доста жълти картони.

В 30-ата минута Аниете центрира от пряк свободен удар, Адениджи отклони топката на далечната греда и Яблонски вкара във вратата на ЦСКА. Голът обаче правилно беше отменен заради засада на Адениджи, въпреки гнева на синята агитка.

До края на полувремето „червените" изчакваха съперника, а Левски стигна до удари на Краев и Нар, които не представляваха опасност за Китанов.

За второто полувреме новият треньор на Левски Николай Митов направи две смени и пусна Амаду Сукуна вместо Аниете и Бурабия вместо Де Нойер. Стамен Белчев също трябваше да прави две смени в началото на втората част, но по принуда - Пинто и Арсенио Нунеш трябваше да излязат за сметка на Никола Колев и Меркадо.

Играта продължаваше да е накъсана, с множество нарушения и малко смислени комбинации. За кратко изглеждаше, че ЦСКА отново поема контрола върху мача. В 58-ата минута Антон Недялков направи пробив през центъра, след който Густаво Кулма се озова на чиста позиция, но изстрелът му беше спасен от Кръстев. В 62-ата минута Каранга не успя да засече добре опасно центриране на Кулма.

В 69-ата минута обаче, запазилият вратата си суха в последните седем мача Георги Китанов направи фатална грешка. Давид Яблонски го финтира в наказателното поле и вратарят го препъна с шпагат - дузпа за Левски. Зад топката застана капитанът на „сините" в този мач Роман Прохазка, който с лек удар в левия ъгъл на Китанов изравни резултата.

При 1:1 Левски продължи да атакува, а играта на ЦСКА се разпадна. Адениджи стреля с глава от корнер, но малко встрани от вратата.

В 78-ата минута Бурабия центрира от пряк свободен удар отляво, Давид Яблонски беше оставен абсолютно непокрит и с глава засече точно във вратата - 2:1 за Левски и пълен обрат за „сините".

В 83-ата минута Николай Кръстев направи още едно спасяване, този път след удар на Кубемба. Минута по-късно отново Кръстев беше блестящ след разбъркване при корнер и удар на Каранга отблизо. В 89-ата минута Краев се забави твърде много при опасна атака на Левски.

Без повече трудности, "сините" удържаха до края и се откъснаха на шест точки пред ЦСКА в борбата за второто място.

Oще: армейците  арсенио нунеш  вечно дерби  георги китанов  давид яблонски  дерби  дузпа  левски  ликуват  николай кръстев  николай митов  обрат  обърна  принудителна смяна  роман прохазка  сините  смени  стамен белчев  статични положения  цска  червените