Резервите на Левски бият в Дупница

За Гикиевич (вдясно) вече се говори като за транферно разочарование и напускането му е почти сигурно. Днес той беше главно действащо лице за Левски при победата в Дупница Снимка: Levski.bg

Пред тягостно малобройна агитка и на ужасяващ терен Левски спечели гостуването си на Марек в Дупница с 3:1. Без твърде много да се напрягат, „сините" измъкнаха трите точки в мач, който няма да се запомни с почти нищо.

Заради задаващия се ключов двубой срещу Лудогорец за Купата на България в сряда, Стойчо Стоев беше направил доста промени в състава и за „сините" играха предимно резервите. Шанс сред титулярите получиха бранителите Емил Нину и Мики Орачев, в халфовата линия играха близнаците Борислав и Радослав Цоневи и Стефан Велев, а като нападател излезе Лукаш Гикиевич, подпомаган от Луис Педро и Владислав Мисяк по крилата.

В тази експериментална единайсеторка Левски контролираше събитията на терена и създаде няколко положения, преди да стигне до гол в 28-ата минута. Тогава Борислав Цонев центрира идеално към Гикиевич от левия фланг и полякът вкара втория си гол за Левски.

Домакините обаче не се предадоха и дочакаха своя шанс в продължението на първото полувреме. След едно центриране от корнер и лошо подреждане на „сините" в наказателното им поле, Милен Лахчев се оказа сам с топката на няколко метра от вратата. Защитникът подаде на Димитър Димитров, който изпревари Гикиевич и изравни от непосредствена близост.

След почивката натискът на Левски отново се усещаше и вторият им гол изглеждаше въпрос на време. В 53-ата минута Гикиевич удари греда, а 10 минути по-късно Луис Педро се разписа след атака, започнала от тъч, и пасивна игра на защитниците на Марек.

Десетина минути преди края Левски получи и дузпа за нарушение срещу Гикиевич. Потърпевшият взе топката с намерението да изпълни, но Борислав Цонев започна да му я дърпа от ръцете. Наставникът Стойчо Стоев избра Цонев и той вкара с нисък шут, макар че Емил Михайлов усети ъгъла. Разсърденият Гикиевич демонстративно не отпразнува гола и остана на центъра, докато съотборниците му се прегръщаха.

Преди края Пламен Илиев спаси удар по земята на Димитър Димитров, но за Марек нямаше повече време и така домакините остават в зоната на изпадащите на 6 т. от Локомотив Пловдив.

С 44 т. Левски е на седма позиция с три пункта над осмия Черно море.