Десет от Левски с още една италианска победа | sportcafe.bg

Десет от Левски с още една италианска победа

04.11.2017, 19:23 (обновена 04.11.2017, 19:39)
Левски - Славия

Снимка: © levski.bg

Жорди Гомес вкара единствения гол, а Жуниор Мапуку така и не влезе в игра, тъй като Делио Роси извърши само една смяна

Левски се върна към победите с вече превърналата се в типична победа за отбора - 1:0 на "Герена" срещу Локомотив Пловдив.

"Сините" играха цяло второ полувреме с човек по-малко, но запазиха преднината си и можеха да успокоят мача с втори гол.

Двубоят беше дебют за новия треньор на "смърфовете" Бруно Акрапович, докато опонентът му Делио Роси изпробва нова схема на Левски, 4-4-2 с ромб в средата и Кабрал и Буш на върха на атаката.

Първите минути не придложиха нищо интересно и макар че домакините бяха по-активни, те не създаваха никакви опасности пред вратата на добре затворилите се гости. В 38-ата минута Жорди Гомес стреля перфектно от пряк свободен удар и откри резултата - 1:0 за Левски в първата интересна ситуация в срещата.

Само три минути по-късно Иван Горанов задържа откъсващия се сам срещу вратаря Димо Бакалов и беше изгонен със заслужен директен червен картон.

Така Левски трябваше да доиграе с 10 души, но през второто полувреме заигра малко по-добре. В 56-ата минута Буш беше изведен от Панайотов сам срещу Диао, но стреля много слабо по земя и вратарят улови.

10 минути по-късно и Кабрал се оказа сам срещу стража на Локомотив, но също шутира лошо и Диао изби с крак. В 71-ата минута Буш опита красив прехвърлящ удар, но малко го раздели от целта.

В самия край Локо Пловдив създаде единственото си опасно положение и то дойде след разбъркване при центриране от фаул. Тогава топката удари Холмар Ейолфсон в ръката след удар отблизо и гостите поискаха дузпа, но Николай Йорданов остана безмълвен.

С победата Левски събра 28 т., с три по-малко от ЦСКА-София и 8 по-малко от първенеца Лудогорец. Утре шампионите се изправят срещу ЦСКА в дербито на кръга.

Oще: български футбол  герена  делио роси  директен червен картон  жерсон кабрал  жорди гомес  иван горанов  италианска победа  левски  локомотив пловдив  локо пловдив  пряк свободен удар  първа лига  сержиу буш  сините  смърфовете  схема  човек по-малко