ЦСКА брои до 6 срещу трагичен Берое

10.12.2017, 18:49 (обновена 10.12.2017, 19:01)
кирил десподов

ЦСКА реши мача още през първото полувреме

ЦСКА разгроми Берое с 6:0 и излезе начело в Първа лига с 2 точки повече от Лудогорец, който утре гостува на Пирин. С хеттрик за "червените" се отличи Фернандо Каранга, който има на сметката си вече 17 гола и води убедително при голмайсторите.

Срещата се игра без публика заради наказанието на ЦСКА за инцидентите с феновете при гостуването на Локомотив Пловдив.

ЦСКА реши мача още през първото полувреме, когато паднаха три от головете. Десподов откри резултата в 11-а минута и за четвърти пореден мач записа името си сред голмайсторите.

Превъзходството на "червените" намери изражение в два бързи гола на Каранга в самия край на първата част. В 42-а минута бразилецът получи топката на празна врата от Десподов и без проблеми отбеляза. В добавеното време на първата част отново Десподов бе в основата на атаката, като негов удар от воле намери тялото на Каранга, който прати топката в мрежата - 3:0.

В 52-а минута Десподов нахлу от дясно в наказателното поле, подаде на Каранга, който за трети път се разписа на празна врата.

В 77-а минута току-що появилият се терена Кевин Меркадо подаде на Тиаго Родригес, който през краката на вратаря се разписа за 5:0.

Бившият играч на ЦСКА Антон Карачанаков можеше да вкара почетен гол за Берое, но ударът му от границата на наказателното поле в 82-а минута срещна десния страничен стълб.

Шести гол вкара резервата в този мач Станислав Манолев, който премина като на парад през статичната защита на Берое и прати топката в близкия ъгъл за 6:0.

Oще: армейците  берое  кирил десподов  стадион българска армия  стара загора  фернандо каранга  цска  червените