Плачевен ЦСКА загуби безславно във Варна

Играчите на Любо Пенев играха отчайващо и заслужиха загубата Снимка: LAP.bg
Играчите на Любо Пенев играха отчайващо и заслужиха загубата

ЦСКА започна катастрофално пролетния полусезон в Първа лига с безславна загуба с 0:2 от Черно море във Варна.

Играчите на завърналия се на треньорския пост Любослав Пенев показаха тотално безпомощен футбол и не създадоха почти нищо в атака, а в защита бяха развинтени от 17-годишния Мартин Минчев.

"Моряците" поведоха още в 7-ата минута. Минчев центрира отляво, Бодуров отклони лошо топката на далечна греда и Аристот Н'донгала отбеляза с глава за 1:0.

ЦСКА не показа идеи как да обърне мача и стигна само до едно по-сериозно положение, когато в 35-ата минута Али Соу стреля и Дюлгеров трябваше да спасява.

През второто полувреме безидейната игра на гостите продължи, а Черно море стигна до втори гол.

В 62-ата минута се стигна до разбъркване пред Черниаускас след съмнителна ситуация, при която реферът отсъди нарушение на Евандро. В мелето Радослав Василев се възползва и от няколко метра направи добавка за 2:0.

10 минути преди края Васил Панайотов от Черно море беше изгонен с втори жълт картон за умишлена игра с ръка. И с човек повече обаче, "червените" не направиха абсолютно нищо и си тръгнаха с наведени глави от "Тича".

Така шампионът Лудогорец всъщност увеличи аванса си на върха в класирането, въпреки срамното 0:0 с Верея вчера.

"Орлите" събраха 52 т., докато ЦСКА остава с 45.