Кошмарът за Лудогорец продължи и във Варна

Черно море удари минимално шампионите

Кошмарната форма на Лудогорец от началото на пролетния дял на шампионата продължи и при гостуването на Черно море във Варна.

Шампионите и лидери в класирането загубиха визитата си на „Тича“ с 0:1 и нямат победа във вече трети двубой след подновяването на шампионата след равенствата 0:0 с Верея и 1:1 с Ботев Пловдив.

Домакините поведоха в 13-ата минута след центриране от статично положение. Георги Илиев отклони топката на близката греда, тя стигна до Виктор Генев, който отблизо направи резултата 1:0 в полза на „моряците“, а попадението впоследствие се оказа и достатъчно за минималната победа.

В средата на второто полувреме току-що появилият се като резерва Якуб Швиерчок от границата на малкото наказателно поле пропусна най-добрата възможност на Лудогорец за гол и не успя да намери вратата.

Победата бе от изключително значение за варненци в борбата им за оставане в първата шестица. Чено море има 37 точки три кръга преди плейофите.

Лудогорец остава начело с 53 точки, на пет пред ЦСКА и на осем пред Левски, като двата столични гранда ще се изправят един срещу друг в неделя на „Васил Левски“.