Бербатов блесна в голямото шоу на Стоичков пред 10 000 в Стара Загора | sportcafe.bg

Бербатов блесна в голямото шоу на Стоичков пред 10 000 в Стара Загора

20.09.2017, 21:54 (обновена 21.09.2017, 14:28)

1 от 4 снимки Назад Напред

Стоичков шоу мач, Стара Загора

Хитово селфи с главните действащи лица в срещата. Бербатов вкара трите гола за приятелите на Стоичков, а Мартин Петров му съдейства на два пъти с маркови асистенции от левия фланг

Организираният от Христо Стоичков шоу мач в Стара Загора предложи очакваните зрелищни и забавни моменти за зрителите.

Двубоят между отбора на приятелите на Стоичков и легендите на Барселона завърши с победа с 3:2 за българския състав, а 10 000 души на стадион "Берое" се забавляваха и подкрепяха свои любими български футболисти срещу играчи на Барса от не толкова близкото минало.

Над всички беше Димитър Бербатов, който вкара и трите гола за отбора на приятелите на Стоичков, а Камата изигра по едно полувреме и за двата тима и се отчете с гол след дузпа във вратата на Стоян Колев.

Преди мача фолклорен ансамбъл "Стара Загора" изпълни тракийски танци, а Стоичков взе думата на микрофона: "Този празник е за вас! И за тези малчугани, дано един ден и те прославят България, както го направихме ние".

Бяха изпълнени химните на България и на футболния клуб на Барселона, а Стоичков подари фланелки на роднини на починалите легенди Георги Славков и Аян Садъков.

Логично, темпото на двубоя не беше високо заради възрастта на участващите ветерани, но интересни ситуации имаше много.

В 26-ата минута Мартин Петров проби по левия фланг, центрира и Бербатов с глава откри резултата за българския отбор. В самия край на първото полувреме абсолютно същата комбинация между Бербатов и Мартин доведе до втори гол с глава на Берба.

През второто полувреме Стоичков вече заигра за Барселона и бързо се разписа. Съдията Атанас Узунов си измисли напълно несъществуващ наказателен удар и разсмя извършилия "нарушението" Гошо Гинчев. От бялата точка Стоичков не стреля добре и вратарят Стоян Колев спаси удара му, но всички наоколо оставиха Камата да направи и добавка, с която вече да намали на 1:2.

В следващите минути българските играчи пропиляха много обещаващи атаки и в 62-ата минута Барселона изравни за 2:2 след точен удар с глава на Дани Гарсия.

В 76-ата минута обаче Лечков намери Бербатов, който оформи хеттрика си и донесе успеха на тима на приятелите на Стоичков.

Спектакълът завърши с голяма заря, а участниците до един споделиха, че са доволни от получилото се шоу в Стара Загора.

Oще: атанас узунов  барса  барселона  берба  блесна  ветерани  гошо гинчев  димитър бербатов  добавка  дузпа  йордан лечков  камата  легенди  легенди на барселона  мартин петров  приятелите на стоичков  спектакъл  стара загора  стоян колев  темпо  христо стоичков  шоу мач