Заслужава ли Роси да остане, ако спечели Купата? 5 големи въпроса пред ЦСКА и Левски след 2:2 в дербито | sportcafe.bg

Милен Стаменов
18.04.2018, 21:49 (обновена 20.04.2018, 13:17)

1 от 6 снимки Назад Напред

ЦСКА - Левски 2:2

Снимка: © Levski.bg

Ще успее ли ЦСКА да стигне до ранни голове и идната сряда в полуфинала реванш за Купата на България? Ето няколко големи въпроса пред съперниците след вчерашното 2:2

ЦСКА и Левски завършиха 2:2 във вълнуващо дерби, предложило какви ли не емоции на зрителите.

Мачът си заслужаваше, но и двата тима няма как да са доволни от крайния резултат - "армейците" изпуснаха аванса си от първото полувреме и титлата става мираж за тях, докато Левски пропусна да осъществи пълен обрат след почивката.

ЦСКА водеше с 2:0 още до 9-ата минута с голове на Фернандо Каранга от дузпа и на Рафаел Енрике. Играта на Левски беше пълен хаос и пред тяхната врата бяха изпуснати още две добри положения.

Втората част обаче започна с бърз гол на Иван Горанов с глава за 1:2, след който "сините" повярваха, че са способни на обрат, а съперникът им се стъписа.

В 61-ата минута Паулиньо изравни и Левски направи още редица опасни атаки, а третият гол не изглеждаше далеч. Жеферсон и Сержиу Буш бяха изгонени с директни червени картони за разпра на тъча, а "сините" не се възползваха от последните си ситуации и трябваше да се задоволят с равенството.

"Червените" имаха претенции към съдийството и то с основание, тъй като Жеферсон беше пресилено изгонен, а отделно, съдията спокойно можеше да покаже втори жълт картон на Яблонски. Въпреки това обаче, ЦСКА трябва да се сърди на себе си, че не победи заради рухването през второто полувреме.

Реално и двата тима изиграха по едно добро и едно ужасно полувреме, с което въпросителните пред треньорите им се увеличиха.

Изглежда, че "армейците" на практика отпадат от борбата за титлата заради равенството, защото вече са на 8 т. от лидера Лудогорец. А Левски явно ще води унизителна битка за третото място до самия край на първенството.

В галерията може да видите кои са големите въпроси, оформили се пред съперниците след този резултат от дербито и последиците от него.

Oще: александър любенов  анализ  армейците  асистенти  божидар митрев  борба за титлата  български футбол  валентин захариев  вечно дерби  вратари  вратарски грешки  въпроси  въпросителни  грешки  делио роси  дерби  доменико ботичела  жеферсон  заслужава  иван горанов  изводи  купа на българия  левски  лудогорец  мерки  настигне  николай кръстев  обрат  остане  паулиньо  полувреме  помощник-треньор  преса  първа лига  равенство  рафаел енрике  реванш  резил  резултат  сезон  селекция  сержиу буш  силно начало  сините  стамен белчев  съперници  титла  треньор  треньор на вратарите  трофей  фернандо каранга  футболисти  хегемон  холмар ейолфсон  цска  цска-софия  червени картони  червените