05.07.2018, 21:36 (обновена 05.07.2018, 22:35)
Лудогорец - Жалгирис 4:1

Снимка: © ludogorets.com

Кешеру и Марселиньо изработиха победния гол

Лудогорец спечели трета Суперкупа на България в своята история.

Шампионите на Първа лига победиха носителя на Купата на България Славия с 1:0 във финала с гол на водещия си реализатор Клаудиу Кешеру и така започват новия сезон с трофей.

Срещата беше официален дебют за главния мениджър на Лудогорец Пауло Аутуори и той го увенча с успех, макар че очевидно "орлите" все още не са в идеална кондиция и не впечатлиха особено с играта си.

Тимът на Славия остави добри впечатления и до последно запази надеждата си да се добере поне до дузпи.

Първата чиста ситуация дойде в 15-ата минута, когато Марселиньо удари греда. След половин час игра Лудогорец поведе с гола на Кешеру, осъществил бърза комбинация с Марселиньо.

Само три минути по-късно Славия можеше да изравни, но Ренан отрази коварен удар на Галин Иванов.

В началото на второто полувреме Славия можеше да получи дузпа за нарушение на Сисиньо срещу Галин Иванов, но Георги Кабаков не се престраши да я отсъди.

В 60-ата минута Лудогорец потърси втори гол, само че изстрелът на Мисиджан от малък ъгъл беше спасен от Стериакис. Стражът беше на мястото си и малко по-късно при шут на Вандерсон.

До края двубоят вървеше равностойно. В последните минути Славия опита да наложи натиск, до сериозно положение обаче не се стигна и резултатът остана непроменен.

Oще: антонис стериакис  български футбол  галин иванов  георги кабаков  дузпа  клаудиу кешеру  купа  лудогорец  марселиньо  пауло аутуори  първа лига  ренан дос сантос  сезон  славия  суперкупа  трофей  финал