Левски се разигра и отнесе Витоша

Това беше най-убедителната победа на Левски от началото на сезона Снимка: levski.bg
Това беше най-убедителната победа на Левски от началото на сезона

Левски победи Витоша Бистрица с 4:1 на "Георги Аспарухов" в мач от 9-ия кръг на Първа лига.

"Сините" създадоха множество положения и можеха да отбележат още доста голове на гостуващия тим, пропуснаха и дузпа, а към края падна голът в тяхната врата.

Още в 3-ата минута Давид Яблонски се извиси при корнер и с глава отбеляза един от типичните си голове за 1:0.

Последваха пропуски на Кабрал и Обертан, а вратарят на Витоша Василев на няколко пъти спаси.

За второто полувреме картината на терена не се промени и в 51-ата минута Кабрал се възползва от пас на Паулиньо, за да направи 2:0.

Десетина минути след това Паулиньо си спечели дузпа и сам се зае с изпълнението, но шутира много слабо и Василев лесно спаси.

Само три минути по-късно Мариани намери Станислав Костов, който без проблем засече във вратата за 3:0. В 73-ата минута Костов вкара втория си гол, а този път подаването беше отдясно и беше дело на Цветкович.

В 83-ата минута Григор Долапчиев отбеляза почетния гол за гостите след неубедителна намеса на Мартин Полачек.

С победата Левски поне за малко си връща първото място в класирането и излиза с 3 т. над ЦСКА-София и с 5 над Лудогорец преди конкурентите да изиграят своите срещи от кръга.