Ботев отново нокаутира Лудогорец и спечели Суперкупата на България

Ботев взе втори трофей от ръцете на Лудогорец, историческа първа Суперкупа за "канарчетата"

Ботев Пловдив е новият носител на Суперкупата на България!

В двубоя за трофея "канарчетата" надделяха над шампиона Лудогорец с 6:5 след изпълнение на дузпи и 1:1 в редовното време.

Така Ботев отне втори трофей от ръцете на Лудогорец - в края на май жълто-черните победиха Лудогорец и във финала за Купата на България.

Ботев започна добре мача тази вечер и в 11-ата минута Лазар Марин отправи опасен удар към вратата на Лудогорец, който Хорхе Брун спаси.

В 16-ата минута обаче Тодор Неделев показа класата си при изпълнение на пряк свободен удар и с великолепен удар в горния десен ъгъл остави Брун безпомощен - 1:0 за Ботев Пловдив.

Оттам нататък Лудогорец наложи натиск и беше пълен господар на терена. В 29-ата минута Марселиньо също блесна при изпълнение от фаул, но нямаше късмет и топката уцели гредата. Веднага след това отново гредата спаси Ботев след удар на Вандерсон и спасяване на Кайзер.

Минута преди почивката Лудогорец удари трета греда след изстрел на Абел Анисе.

Само две минути след почивката обаче "орлите" все пак изравниха.

В 47-ата минута Кешеру ефектно изведе Вандерсон с гърди и бразилецът отправи неспасяем удар с левия крак в далечния ъгъл - 1:1.

До края на редовното време Лудогорец продължи да доминира, но не успя да стигне до победен гол. Марселиньо направи голям пропуск за отбора в 80-ата минута, а преди това Виана пропусна за Ботев.

Равенството след 90-те минути означаваше, че двата отбора преминават директно към дузпи. Марселиньо пропусна още първия удар от бялата точка, а Даниел Кайзер хвана ъгъла му и направи решаващото спасяване.

По-нататък изпълняващите вкараха дузпите си и пропускът на Марселиньо се оказа фатален.

Победната дузпа за Ботев вкара Пламен Димов и така донесе на тима първа Суперкупа в историята му.