Косово ни опозори в 92-ата минута насред "Васил Левски"

Тежкият мач срещу Косово мина на приливи и отливи, но България свърши физическите сили и загуби в края Снимка: LAP.bg

България загуби с 2:3 от Косово на националния стадион "Васил Левски" в четвърти мач от квалификациите за Евро 2020.

Нашите национали изкараха поредни тежки 90 минути в тези квалификации, в които получиха рано гол, после осъществиха пълен обрат, но допуснаха изравняване и накрая се пропукаха, за да запишат втора поредна загуба след 1:2 от Чехия в Прага.

Мачът започна предпазливо и за двата тима, а първият по-добър изстрел беше на Кирил Десподов - Мурич се справи с него, макар и не много убедително.

Първата сериозна грешка обаче допусна българската отбрана и Косово поведе.

В 14-ата минута след центриране отдясно, Страхил Попов сгреши в пеналта в опита си да изчисти с пета, Милот Рашица пое топката и вкара на Михайлов за 1:0 за гостите.

Нашите бяха смутени в следващите минути и Косово организира още няколко обещаващи атаки. В 37-ата минута Целина стреля пред наказателното поле и се наложи Михайлов да спасява.

В 43-ата минута обаче пресата на България най-сетне даде резултат. Топката беше отнета в противниковата половина, Галин Иванов я предостави на Ивелин Попов, капитанът напредна и с мощен шут от дъгата разстреля Мурич - 1:1.

На почивката Кристиан Димитров влезе на мястото на Васил Божиков и само 10 минути след влизането си в игра, бранителят на Ботев се извиси след центриране от корнер и вкара с глава за 2:1.

България обаче заигра плахо, след като поведе в резултата, и в 64-ата минута допусна изравняване. Защитата се провали по елементарен начин при атака отляво, Николай Михайлов увисна при центрирането и Муричи с глава на празна врата направи 2:2.

Финалният натиск в мача беше дело на гостите, които започнаха да редят атака след атака и отправиха няколко опасни удара, преминали на сантиметри от вратата на Михайлов.

В 92-ата минута при поредното центриране отляво резервата Рашани надскочи Иван Горанов и с глава донесе победата на Косово - 3:2.

След поражението България на практика губи каквито и да е шансове за класиране в групата. В таблицата се намираме на дъното с 2 т. от 4 срещи, колкото има и Черна гора.