Лудогорец е шампион на България за седма поредна година

Шампиони! Снимка: ludogorets.com
Шампиони!

Отборите на Ботев Пловдив и ЦСКА-София направиха нов спектакъл. „Канарчетата“ постигнаха първи успех срещу този противник през сезона, след като стигнаха до победа с 2:1 в Коматево.

Така, и на теория, Лудогорец триумфира с титлата. „Орлите“ са недостижими на върха с 84 точки. на 13 пред втория ЦСКА четири кръга преди края на първенството.

Това бе поредния страхотен мач, който двата тима сътвориха, като в четирите двубоя помежду си през кампанията си отбелязаха общо 19 попадения.

Ботев започна много активно и сериозно затрудняваше отбраната на ЦСКА и на няколко пъти застрашиха вратаря Черниаускас.

Все пак, първото чисто положение дойде пред вратата на „канарчетата“. В 27-ата минута Бодуров засече центриране от корнер с глава, но Минев бе застанал до гредата и изчисти от гол линията.

И вместо ЦСКА да води, гостите се оказаха изоставащи четири минути по-късно. Именно Бодуров сбърка при изнасянето на една топка, Жоао Пауло му я отне и с красив удар прати топката в горния десен ъгъл на Черниаускас.

Гостите обаче започнаха много по-добре втората част и само три минути след подновяването на играта Хеан Бланко изравни, след като засече центриране от фаул и с глава се разписа за 1:1.

„Червената“ радост трая само седем минути. В 55-ата Стивън Петков отново върна аванса на Ботев. Жоао Пауло пусна топка с пета към Йордан Минев, той центрира и Петков с мощно воле от седем-осем метра разстреля Черниаускас.

Две минути по-късно домакините можеха да водят с 3:1. Неделев излезе сам срещу вратаря, но стреля право в него, а след това и Жоао Пауло направи същото при добавката.

Малко по-късно бразилецът също изпусна перфектна възможност да отбележи трети гол за Ботев. Пауло бе изведен сам срещу Черниаускас, но прати топката покрай вратата.

Краят на мача за малко да се превърне в скандален. В последната минута бе отсъден несъществуващ корнер за ЦСКА. След центрирането съдията наду свирката си и отсъди дузпа за игра с ръка на Йордан Минев на гол линията, който бурно протестира, че топката е срещнала рамото му, а не ръката, но въпреки това, бе изгонен с директен червен картон.

С изпълнението на дузпата в отсъствието на конрузения Фернандо Каранга се нагърби Хеан Бланко. Ударът му обаче бе отразен от вратаря Даниел Кайзер, който не само спаси трите точки за Ботев, но и направи Лудогорец шампион.

Това бе четвърти мач без победа за ЦСКА, докато Ботев изплува след три двубоя без успех. „Канарчетата“ си остават на петата позиция, но вече с актив от 49 точки.