Бивш левскар разплака ЦСКА. Юноша с феноменален гол за "червените" | sportcafe.bg

Бивш левскар разплака ЦСКА. Юноша с феноменален гол за "червените"

12.07.2019, 22:30 (обновена 12.07.2019, 23:01)
соу

Али Соу отбеляза първия гол за "армейците" от дузпа.

ЦСКА стигна само до равенство 2:2 в домакинството си на Етър от първия кръг на първенството. И двата гола за великотърновци реализира бившият футболист на Левски - Даниел Младенов. 18-годишният юноша на "червените" Митко Митков отбеляза феноменален гол за 2:1 за домакините в 73-тата минута, но по-малко от пет по-късно Младенов фиксира равенството.

Резултатът бе открит от домакините още в 4-тата минута. Петър Занев бе фаулиран от Александър Дюлгеров в наказателото поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Али Соу и с мощен шут реализира за 1:0.

Малко преди края на полувремето Греъм Кери стреля много опасно, но вратарят на етърци Иванов реагира класно.

В 57-ата минута резултатът бе изравнен. При една атака на гостите Тиаго Родригес отне топката, но реши да дриблира в собственото си наказателно поле, при което Даниел Младенов му открадна кълбото и след като напредна няколко крачки го прарти покрай вратаря за 1:1.

В 73-тата минута домакините се върнаха отново напред в резултата. Току-що влезлият на терена младок Митко Митков прояви смелост и стреля от сериозна дистанция с левия крак и хвана неподготвен Иванов за 2:1, отбелязвайки феноменално попадения. Само пет минути по-късно обаче Етър отново изравни. Иван Стоянов намери отлично с далечен пас Младенов, който бе изпреварил персоналния си пазач и с глава изравни за крайното 2:2.

Oще: али соу  димитър пенев  добромир митов  етър  левски  люпко петрович  митко митков  митов  пенев  първа лига  цска