09.03.2015, 17:32 (обновена 09.03.2015, 17:44)
локо сф - черно море 2-1

Снимка: © Gong.bg

Локомотив постигна четвърта поредна победа.

Локомотив Сф победи Черно море с 2:1 на стадиона в столичния квартал "Надежда", с което тимът на Димитър Васев измести Берое от третото място в класирането на "А" група.

В 17-та минута Румен Трифонов проби по лявото крило и пусна успореден на голлинията пас, а Преслав Йорданов засече топката на далечната греда за 1:0.

Варненците изравниха в 43-та минута чрез Иван Коконов, който овладя топката близо до центъра и пробяга разстоянието до ъгъла на наказателното поле. Той реши да стреля моментално, а диагоналният удар оплете топката в далечния ъгъл на слисания Митрев.

Неговите съотборници също не останаха безучастни и още след центъра Емил Гъргоров даде отличен пас на Даниел Генов, който обаче не успя да се разпише и първото полувреме приключи с равенство 1:1

Даниел Генов реши мача в 76-та минута. Елтон дош Рейш проби по дясното крило и пусна ниска топка успоредно на вратата на Черно море, а след кратко разбъркване тя се озова на крака на притичалия от задна позиция Генов. Нападателят не сгреши пред празната мрежа на Черно море и вкара за победата на Локомотив.

Локомотив вече има 38 точки и е на шест зад лидерите Лудогорец и ЦСКА.

По-рано в понеделник Марек и Литекс завършиха наравно 0:0 на стадион "Бончук" в Дупница. Ловчанлии са пети с 36 точки, а Берое е на четвърта позиция с 37 пункта.

Oще: а група  берое  литекс  локомотив софия  марек  черно море