Подобрен, но отново нулев ЦСКА

Вече 4 години ЦСКА няма победа над разградчани за първенството. Снимка: Sportal.bg
Вече 4 години ЦСКА няма победа над разградчани за първенството.

ЦСКА и Лудогорец завършиха 0:0 в дербито на 29-ия кръг в "А" група. "Червените" продължиха негативната си серия и вече 10 мача не могат да вкарат гол, но изиграха най-добрия си мач тази пролет.

Двубоят бе първи пред своя публика за новия старши треньор на ЦСКА Любослав Пенев след завръщането в родния клуб. ЦСКА започна агресивно и игра на предела на моментните си възможности.

"Червените" направиха много силни десетина минути в средата на първата част, когато пропуснаха отлични възможности да поведат. В 15-а минута Борис Галчев отправи коварен удар от далечно разстояние, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Малко по-късно Тончи Кукоч, който игра като атакуващ ляв халф в този мач, стреля от малък ъгъл, вратарят Владислав Стоянов боксира, а при добавката Кукоч прати с глава топката право в ръцете на стража на гостите.

Силните минути за ЦСКА продължиха и дойде и най-добрата ситуация за гол. Стивън Сънди насочи топката от воле, но Стоянов внимаваше и отново спаси. Веднага след подновяването на играта Кишада вкара за Лудогорец, но попадението бе отменено заради засада.

В следващите минути агитката на ЦСКА направи пирошоу в сектор "Г", което принуди реферът Никола Попов да прекъсне мача за 6 минути, докато се подобри видимостта на терена. С приближаване края на мача ЦСКА традиционно през пролетта отпадна физически и Лудогорец взе инициативата. Именно пред вратата на разградчани обаче бе най-доброто положение за гол.

В 77-а минута Стефан Николич бе изведен сам срещу вратаря, но ударът на черногореца бе избит с крак от стража на Лудогорец.

В даденото осемминутно продължение Лудогорец създаде двете си най-добри положения. Най-напред Христо Златински стреля опасно от фаул, а след това и влезлият като резерва Юнес Хамза се озова на стрелкова позиция, но стреля в аут.

Между двете положения Тони Силва от ЦСКА не намери вярното продължение на добра атака. Португалецът напредна от ляво, но стреля в аут.