Левски е последният полуфиналист за Купата | sportcafe.bg

Левски е последният полуфиналист за Купата

15.12.2017, 18:17 (обновена 15.12.2017, 18:24)
Дунав - Левски

Снимка: © levski.bg

Мапуку и Кабрал донесоха "синия" успех

Левски запълни четвъртото място на полуфиналите за Купата на България, след като победи Дунав с 2:0 в Русе.

И двата гола паднаха още в през първото полувреме след грешки в защитата на домакините.

Жуниор Мапуку откри в 23-тата минута, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле на Дунав и отблизо разстреля Станислав Антонов.

В последните секунди на полувремето Жерсон Кабрал се озова на точното място и оформи крайното 2:0.

През втората част Мапуку на два пъти пропусна да направи победата на „сините“ по-убедителна. Първо удар на нападателя срещна страничната греда след прекрасен самостоятелен пробив, а малко по-късно Мапуку пропусна, останал сам срещу вратаря, и стреля право в тялото на Антонов.

Дунав се опита да наложи натиск в края на двубоя и стигна до няколко положения за гол. Малко преди края мощен удар на Васил Шопов се отби в напречната греда, а секунди по-късно гол на домакините бе отменен след спорна засада.

Така Левски се класира за 1/2-финалите, където вече го чакат ЦСКА, Ботев Пловдив и Славия. Полуфиналните двойки ще станат ясни на 19 декември, а жребият е от 11 часа.

Oще: 2017/18  дунав  желсон кабрал  жуниор мапуку  купа на българия  левски  полуфинали  ппл  четвъртфинали