11.08.2018, 22:28 (обновена 11.08.2018, 23:18)
обертан

Снимка: © levski.bg

"Сините" излязоха временно на първата позиция.

Левски срещна доста трудности, но се добра до победата като гост на Дунав с 2:1 в двубой от четвъртия кръг на Първа лига. В един момент през втората част столичана изоставаха в резултата, но много бързо отговориха и си тръгнаха като победители от Русе.

Нещо повече - "сините" оглавиха класирането с 10 точки преди столичното дерби между ЦСКА и Славия, след което "армейците" отново могат да застанат начело в таблицата.

Левски започна по-активно, но така и не успя да отбележи гол през първата част.

След почивката в 52-рата минута русенци получиха дузпа, след като Аймен Белаид фаулира Светослав Ковачев в наказателното поле. Божидар Васев бе точен от бялата точка за 1:0.

"Сините" отвърнаха бързо на удара и в 59-ата минута изравниха. Жорди Гомес подаде към Жерсон Кабрал, който с мощен удар от далечна дистанция вкара за 1:1.

По-добрата игра на гостите даде резултат и за пълен обрат в 78-ата минута, когато Габриел Обертан уцели напречната греда с мощен удар от около 30 метра. Петър Патев изчисти със задна ножица, а след това Жерсон Кабрал центрира и Холмар Ейолфсон с глава вкара за 1:2.

В 86-ата минута гол на Ахмедов за домакините бе отменен заради засада при паса на Светослав Ковачев.

Oще: дунав  левски  първа лига  русе  славиша стоянович