Фрапантни пропуски провалиха Левски срещу Дунав

Центриране на Аниете още в началото доведе до единствения гол в мача

Левски не успя да победи Дунав на свой терен и стигна само до 1:1 в мач от първата шестица на българското първенство.

"Сините" сътвориха дузина фрапиращи пропуски, а Станислав Антонов направи героични спасявания на вратата на русенци, за да запази равенството.

Първото полувреме протече динамично, с доста положения и пред двете врати. Левски откри още в 6-ата минута след прострелно центриране от фаул на Аниете, което Мирослав Будинов не успя да изчисти и вкара в собствената си врата - 1:0.

Домакините продължиха да атакуват, но и Дунав контраатакуваше опасно. В 13-ата минута голова атака на Дунав беше спряна с несъществуваща засада, а в 29-ата минута на отсрещната врата Краев стреля нескопосано над вратата от чиста позиция. На няколко пъти и Адениджи носеше опасност в половината на Дунав, но не успяваше да вземе правилните решения пред наказателното поле.

В 39-ата минута Сашо Александров отправи нисък шут, но Антонов спаси.

Втората част започна с пропуск на Георги Костадинов, после Краев на два пъти също се провали от чисти позиции. Дунав отговори с две ситуации пред Кръстев, които също изпусна.

В 76-ата минута Георги Костадинов загуби в средата на терена, Кръстев спаси удара при създадената контраатака за Дунав, но при добавката Самир Аясс беше точен с глава и изравни резултата.

Левски натисна до края, но Аниете и Адениджи пропуснаха да вкарат, а Антонов направи страхотно спасяване при силен удар на Нар.

Така "сините" остават на второ място на 4 т. пред третия ЦСКА-София, който в неделя играе с лидера Лудогорец. Дунав остава на четвъртото място.