Левски се посрами с 0:0 срещу Витоша Бистрица | sportcafe.bg

Левски се посрами с 0:0 срещу Витоша Бистрица

19.11.2017, 19:23 (обновена 19.11.2017, 19:33)
роси

Делио Роси записа най-голямата си издънка, откакто е начело на Левски

Левски се орезили с безобразно 0:0 на "Васил Левски" срещу пълния аутсайдер в българското първенство Витоша Бистрица.

Воденият от Делио Роси отбор за пореден път демонстрира пълно безсилие в офанзивен план и така и не успя да преодолее отбраната на скромния съперник. Върхът на безпомощността в синьо беше пропуснатата дузпа в края на първото полувреме.

Левски владееше инициативата, но не създаваше положения пред вратата на Витоша. Най-сериозното положение в началото беше далечен удар на Мики Орачев в 23-ата минута, но Михаил Иванов се намеси много добре на вратата.

В 42-ата минута реферът се изложи, давайки несъществуваща дузпа за Левски след чиста игра на Цанков срещу Антонио Вутов. Иванов обаче отново реагира перфектно на голлинията си и спаси удара от бялата точка на Жорди Гомес.

След почивката Левски продължи да играе бавно и безидейно и направи твърде малко, за да спечели мача. Закономерното равенство предизвика освирквания от публиката към футболистите в синьо.

Левски остава на трето място в класирането, но пропусна да скъси дистанцията с втория ЦСКА-София и разликата остава 6 т. Първенецът Лудогорец вече е с 10 т. пред "сините".

Oще: аутсайдер  безидейно  безобразно  витоша  витоша бистрица  вратар  делио роси  жорди гомес  измислена дузпа  левски  михаил иванов  посрами  пропусната дузпа  резил  сините  срам