Чудо не се случи: Равен със Словения ни остави втори в групата

Галин Иванов (в средата) отбеляза гола за нашите, но равенството не е достатъчно и България остава на второ място в групата си Снимка: Getty Images

България завърши на второ място в своята група в Лигата на нациите след равенство 1:1 срещу Словения на "Васил Левски".

По същото време Норвегия надделя над Кипър с 2:0 и спечели нашата група 3 на дивизия C.

На националния стадион България владееше играта през първото полувреме, но развиваше бавно атаките си и не успяваше да взима верните решения в нападение. Затова и положенията бяха малко.

Първи показаха зъби словенците, когато в 11-ата минута Вербич засече опасно центриране отляво, но извън вратата.

Три минути по-късно Антон Недялков намери Станислав Костов в наказателното поле и нападателят стреля силно, но също извън очертанията.

В 33-ата минута отново Костов отправи опасен удар след самостоятелен пробив, а малко по-късно дойде неприятна новина от Никозия: Норвегия поведе на Кипър.

Бързо след началото на вторите полувремена норвежците отново вкараха на Кипър и поведоха с 2:0, а задачата на България стана твърде сложна и вече трябваше да търсим три чисти гола. На "Васил Левски" мачът съвсем се закучи и не се стигаше до нищо интересно, освен един удар с глава на Ивелин Попов.

В 68-ата минута обаче надеждата внезапно се появи. Добра атака отдясно позволи на Страхил Попов да центрира, а тъкмо влезлият като резерва Галин Иванов беше оставен сам и вкара с глава за 1:0.

България трябваше да търси още голове, но в 74-ата минута защитата ни заспа при едно подаване към Зайц и плеймейкърът на словенците веднага разстреля Георги Петков за 1:1.

Към края "лъвовете" натиснаха и в 89-ата минута Белец трябваше да спасява удар на Георги Костадинов. Последваха две инфарктни ситуации в двата края на терена и първо стражът на словенците спаси срещу Ивелин Попов, а после Георги Петков отрази изстрел на останалия очи в очи с него Роман Безяк.

В крайното класиране в групата Норвегия е с 13 т., следвана от България с 11. Кипър има 5 т., а Словения - 3.