Славия разби безпомощен Локо (Пд)

21.03.2015, 16:39 (обновена 21.03.2015, 16:48)
Петър Атанасов вкарва на Локо Пд

Снимка: © Sportal.bg

Петър Атанасов вкарва първия гол пред погледите на Йордан Господинов и Здравко Илиев

Славия започна участието си във втората шестица на „А" група с убедителна домакинска победа. Играчите на Иван Колев надделяха с 3:0 над Локомотив (Пловдив), а това е втори пореден разгромен резултат в полза на „белите" след 5:1 срещу Хасково в отложен мач от редовния сезон в „А" група.

Славия откри в 35-ата минута, след като защитата на Локо не успя да изчисти едно центриране отдясно и Радослав Василев от легнало положение подаде на Петър Атанасов, за който не беше проблем да отбележи.

Малко след почивката два гола на острието Василев в 51-ата и 53-ата минута убиха всякаква интрига в двубоя. В първия случай той преодоля Диян Молдованов и стреля покрай Господинов, а във втория оползотвори хубав пас на Петър Атанасов.

Славия удари и две греди след шутове на Карлос Фонсека, а защитникът Димитър Везалов пропусна да се разпише още в 7-ата минута от малкото наказателно поле.

Най-чистото положение за гостите пропусна Спас Делев, който в 77-ата минута остана сам срещу Марио Кирев. В 84-ата минута гол на Крум Стоянов от домакините не бе зачетен заради засада, а в заключителните секунди Господинов отрази последователно удари на Везалов и Диего Фераресо и по този начин спаси пловдивския тим от по-голямо унижение.

След срещата разликата между Славия и Локомотив в класирането вече е 6 т., но те остават съответно на девето и десето място. Смърфовете са на 6 т. от зоната на изпадащите.

Oще: а група  безпомощен  втора шестица  димитър везалов  локо  локомотив пловдив  локо пд  овча купел  петър атанасов  радослав василев  разби  разгром  славия  спас делев