Ботев и Локо Пд завършиха наравно в дербито

30.07.2016, 20:54 (обновена 30.07.2016, 20:58)
Ботев - Локомотив

Снимка: © PlovdivDerby.com

Двубоят бе съпътстван от редица ексцесии между привържениците на двата отбора преди мача.

Ботев и Локомотив завършиха 1:1 в пловдивското дерби от първия кръг на Първа лига, което се игра в Бургас. Двубоят бе съпътстван от редица ексцесии между привържениците на двата отбора преди мача.

Имаше задържани и ранени след масово сбиване на магистрала "Тракия" по обяд.

Иначе мачът предложи интрига, особено след почивката.

Локомотив започна по-активно и още в 4-та минута отбраната на Ботев трябваше да се справя с трудна ситуация. Умарбаев осъществи добър пробив по дясното крило и центрира, последва разбъркване, след което Локо поиска дузпа за игра с ръка на Крум Стоянов, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че няма основания да посочи бялата точка

Малко по-късно отново Умарбаев бе изведен добре отдясно, но вместо да потърси директен удар, той опита пас в наказателното поле, който бе пресечен от стража на Ботев.

"Канарчетата" опитаха да отговорят с шут по земя на Жоао Паоло, който Пиргов спаси.

Минути преди края на полувремено Локо изпусна най-чистата ситуация за първата част. Пламен Крумов центрира отлично към Веселин Марчев, който стреля с глава от 5-6 метра, но Георгиев демонстрира рефлекс и изби.

Второто полувреме бе далеч по-интересно. То започна с пропуск за Ботев. Бризола отне топката от Везалов в наказателното поле на "смърфовете" и центрира успоредно, но Жоао Паоло шутира от десетина метра в аут.

В 63-ата минута нова добра атака на канарчетата премина през Неделев, който изведе Жоао Паоло. Бразилецът стреля без забавяне в близкия ъгъл на Пиргов, но вратарят на символичните домакини изби в корнер.

Ботев имаше предимство в тези минути, но първият гол падна в неговата врата. В 67-та минута Райков получи пас зад гърба на отбраната и шутира с левия крак, но Георгиев изби. Последва добавка на Дани Кики и след двоен рикошет в крака на Терзиев топката влетя в мрежата на Локо.

По-малко от 10 минути по-късно Ботев изравни чрез опитния Иван Стоянов, който хладнокръвно прониза Илко Пиргов, след като бе изведен от дълбочина, но при тази ситуация реферът Стоянов и помощниците му сбъркаха сериозно, тъй като при паса имаше засада.

След гола нахлу фен на "канарчетата", а дикторът предупреди, че при ново нахлуване мачът ще бъде прекратен.

До подобно нещо все пак не се стигна и двата пловдивски тима доиграха дербито, поделяйки си по една точка, като Локомотив има за какво да съжалява, след като в 89-та минута удар на Райнов от малкото наказателно поле прелетя над гредата.

Oще: ботев  локомотив пловдив  първа лига