Ботев надви 10 от ЦСКА в драматичен първи 1/2-финал

Ботев започна силно, но позволи на ЦСКА да се върне в срещата, преди да спечели с късно попадение на резервата Доре Снимка: LAP.bg

Ботев Пловдив победи ЦСКА с 3:2 във вълнуващ първи мач между двата тима от полуфиналите за Купата на България.

Зрителите видяха пет гола, доста интересни ситуации и нерви, както и спорно съдийство от Николай Йорданов.

Първото положение беше за ЦСКА и още в 3-ата минута Али Соу копна топката сам срещу Кайзер, но не уцели вратата.

После обаче последваха силни минути за Ботев. В 13-ата минута Чорбаджийски откровено изрита в коляното Лазар Марин в пеналта и домакините получиха дузпа.

Тодор Неделев не сгреши от бялата точка и изведе тима си напред в резултата - 1:0.

В 26-ата минута Ботев направи много добра атака, Антонио Вутов беше изведен сам срещу Черниаускас, направи едно залъгващо движение и без проблеми завърши за 2:0.

Само шест минути по-късно и ЦСКА получи дузпа, тъй като Джонатан Перейра игра с ръка при центриране на Рафаел Енрике. Али Соу изпълни неспасяемо наказателния удар и "червените" намалиха на 1:2.

Втората част обаче започна ужасно за гостуващия отбор. Жанио Бикел направи грубо нарушение и беше изгонен с втори жълт картон, а ЦСКА доигра с човек по-малко.

Въпреки това, "армейците" натиснаха и в 61-ата минута поискаха втора дузпа за втора игра с ръка на Перейра. В ситуацията Али Соу уцели гредата.

В 69-ата минута ЦСКА си спечели пряк свободен удар на границата на наказателното поле, Рубен Пинто изстреля силно топката във вратарския ъгъл и изравни за 2:2.

Постепенно домакините отново изравниха играта и успяха да се възползват от численото си предимство.

В 84-ата минута след много добра комбинация на Ботев резервата Феребори Доре беше изведен от Неделев и разстреля Черниаускас за 3:2.

Малко по-къно "канарчетата" не бяха далеч и от четвърто попадение.

В крайна сметка Ботев си спечели гол аванс, но двата тима оставиха доста неизвестни за реванша, който е на "Българска армия" следващата сряда.