Храбрият Ботев приземи Левски

10.09.2017, 21:22 (обновена 10.09.2017, 22:04)
Ботев - Левски

Снимка: © plovdivnews.net

След три поредни победи и равенство с шампиона Лудогорец за Левски, храбрият Ботев се добра до обрат и приземи "сините".

"Канарчетата" наваксаха гол изоставане и се поздравиха с 2:1 над столичаните в Коматево в мач от осмия кръг на Първа лига.

"Канарчетата" губеха след гол на Давид Яблонски в 26-та минута, но невероятна грешка на вратаря на столичани Любенов, който допусна гол между краката си от 25 метра в 64-та, върна самочувствието на "канарчетата".

Последва нов малшанс за гостите, тъй като Габриел Обертан удари гредата малко след това, а в 77-та минута капитанът на "жълто-черните" Балтанов нокаутира Левски.

Основната заслуга за победния гол на домакините имаше Фернандо Виана, който направи страхотно спиране след центриране на Лазар Марин, а след това с пета изведе играча с №17.

Така "канарчетата" прекъснаха серията си от три поредни загуби на "Коматево", където спечелиха първи точки и записаха втори успех от началото на сезона. Левски пък остана с 14 точки на трето място, като изостава на пет от ЦСКА и на четири от Лудогорец.

Oще: ботев  делио роси  левски  първа лига