Обрат до 3:2! Лудогорец удари 10 от ЦСКА и поведе с 6 точки

Резервата Якуб Швиерчок герой с два гола

Резервата Якуб Швиерчок се превърна в герой за Лудогорец, вкарвайки два гола при обрата от 1:2 до 3:2 срещу ЦСКА-София на „Лудогорец Арена“. Победата остави „орлите“ начело в Първа лига, като вече имат цели шест точки аванс пред преследвачите си от ЦСКА.

Кирил Десподов откри резултата в добавеното време на първата част. Малко след почивката Швиерчок намали, Рубен Пинто направи 2:1 за ЦСКА в 71-вата минута, но с две късни попадения на Клаудиу Кешеру и Швиечок Лудогорец стигна до обрата за 3:2.

Както в предишния двубой между двата тима в Разград, „червените“ доиграха срещата в намален състав, след като Жеферсон си изкара два бързи жълти картона и бе изгонен в 56-ата минута.

Домакините започнаха добре и още в 11-ата минута Мисиджан за малко да вдигне на крака феновете на „Лудогорец Арена“, но ударът му по диагонала срещна гредата.

След това двата отбора не успяха да организират кой знае колко опасни атаки. До края на полувремето.

Във втората минута от добавеното време Кирил Десподов даде аванс на ЦСКА с изключително изпълнение от пряк свободен удар от около 25 метра.

Лудогорец отговори бързо и само шест минути след почивката изравни. „Червените“ допуснаха грешка при изнасянето на топката,а тя стигна до Кешеру, който я пусна за Швиерчок и полякът хладнокръвно вкара за 1:1

Секунди след гола на „зелените“ голмайсторът Десподов почувства болка и бе заменен от Едвин Джеси.

В 55-ата минута Кешеру за малко също да вкара с директно изпълнение на свободен удар, но шутът му прехвърли Черниаускас и срещна страничния стълб.

Минута по-късно ЦСКА остана с човек по-малко на терена, след като Жеферсон си изкара два бързи жълти картона, вторият от които защото блъсна Светослав Дяков при спряна игра.

Въпреки че останаха в намален състав, гостите не се предадоха. Дори обратното. ЦСКА заигра доста надъхано, Фернандо Каранга, който нямаше шанс да покаже качествата си, се опита с агресивност да направи нещо и за малко да не бъде изгонен.

Бразилецът си изкара един жълт картон, след което извърши фаул срещу Натанаел, Димитър Димитров избесня край тъч линията и започна да ръкомаха и крещи по съдията, впоследствие на което бе изгонен. Малко по-късно Стамен Белчев извади Каранга, уплашен да не последва съдбата на Жеферсон.

В 71-вата минута ЦСКА отново излезе напред. Резервата Джеси проби добре отдясно, върна топката към Пинто, който със страхотен удар прати топката над Пластун и плонжа на Ренан – 2:1 за ЦСКА.

Накрая обаче силите на „червените“ не стигнаха за нищо и допуснаха пълен обрат. В 85-ата Кешеру изравни, възползвайки се след грешка в отбраната на гостите след центриране, а три по-късно Швиерчок оформи крайното 3:2 за Лудогорец, засичайки центриране на Мисиджан с глава.

Победата ще даде спокойствие на разградчани (72 т.), които имат вече шест точки аванс на върха в класирането пред ЦСКА (66 т.).