100-процентов ЦСКА и напрежение в Перник

29.11.2015, 15:18 (обновена 29.11.2015, 16:53)
ЦСКА, В група

Феновете на ЦСКА отново бяха със своите, както е през целия сезон във "В".

ЦСКА завърши със стопроцентов точков актив есенния полусезон в югозападната "В" група след победа над Миньор (Перник) с 3:0 като гост.

ЦСКА е убедителен лидер в класирането с 16 победи и голова разлика 65:1.

Двата отбора се вкопчиха в битка на тежкия терен в Перник още в началните минути, като до 3-а минута главният рефер вече беше показал по един картон на Момчил Цветанов от ЦСКА и Виктор Софрониев от Миньор.

Постепенно гостите от София наложиха леко превъзходство и поведоха в 26-а минута. Цветанов проби от ляво центрира към непокрития Николай Цветков, който без проблеми прати топката в опразнената врата.

Четири минути след подновяването на играта Преслав Йорданов вкара дежурния си гол и сложи крайна на интригата в мача. Нападателят се възползва от грешка в защитата на Миньор и с прецизен удар прати топката в мрежата.

Миньор игра почти цяло второ полувреме с 10 души след втори жълт и съответно червен картон на Виктор Софрониев в 51-а минута.

Момчил Цветанов увенча добрата си игра с попадение за 3:0 в 69-а минута, а секунди по-късно отстъпи мястото си на терена на Александър Александров.

До края мачът се доиграваше, а погледите бяха насочени към трибуните, където възникна напрежение между двете агитки.

Феновете на ЦСКА дори счупиха оградата и опитаха да нахлуят и да потърсят саморазправа с перничани. Само намесата на органите на реда предотврати по-сериозни инциденти.

Oще: миньор  миньор перник  фенове  хулигани  цска