Сензацията е факт - Литекс отстрани Черно море за Купата | sportcafe.bg

Сензацията е факт - Литекс отстрани Черно море за Купата

05.04.2017, 20:22 (обновена 05.04.2017, 20:32)
черно море с купата на българия 2015 г.

Снимка: © chernomorepfc.bg

През 2015-а Черно море спечели Купата, но сега отпадна от Литекс.

Лидерът в Северозападна трета лига Литекс отстрани Черно море на градския стадион в Ловеч след изпълнение на дузпи.

След 1:1 в редовното време и продълженията, "оранжевите" излъгаха Методи Костов (21) и Михаил Венков (34) бяха точни през първата част, а именно пропуск от бялата точка на голмайстора за "моряците" се оказа решаващ.

Ударът на бившия футболист на ЦСКА профуча над гредата и Литекс триумфира.

Първото полувреме определено беше по-интересно.

В 21-та минута Даниел Георгиев извърши нарушение срещу Веселин Васев в наказателното поле на Черно море и съдията Волен Чинков отсъди дузпа за домакините. Тя беше реализирана от Методи Костов за 1:0. В 34-та минута след центриране на Георги Илиев от корнер Михаил Венков засече топката и изравни.

Заредиха се положения и пред двете врати, но нов гол не падна, а при дузпите третодивизионния тим показа характер.

Oще: купа на българия  литекс  черно море