Ботев Пловдив загря за Маритимо с победа над Славия | sportcafe.bg

Ботев Пловдив загря за Маритимо с победа над Славия

23.07.2017, 20:29 (обновена 23.07.2017, 21:04)
ботев-славия

Ботев стори необходимото и мисли за Лига Европа.

Ботев Пловдив победи Славия с 3:2 като гост в среща от втория кръг на Първа професионална лига при завръщането на "белите" на собствения си стадион след пауза от 14 месеца.

В 13-ата минута гостите стигнаха до попадение при първата си по-сериозна атака в срещата. Фелипе Бризола подаде отличен пас в коридор вдясно за Цветомир Панов, който поднесе на тепсия за Фернандо Виана и нападателят отбеляза от непосредствена близост.

Пет минути преди почивката Тодор Неделев подаде през центъра, където Виана надбяга Михаил Венков и вкара топката покрай Георги Петков за 0:2.

В 43-ата минута Владислав Узунов с далечен удар в горния ъгъл върна един гол в полза на "белите".

През втората част домакините натиснаха своя противник и в 58-ата минута шут на Иван Минчев се отби леко във Виктор Генев, а кълбото влезе за втори път във вратата на Ботев.

Четвърт час преди края на двубоя Цветомир Панов получи в наказателното поле на Славия и от малък ъгъл разтресе напречната греда.

В 78-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер и резервата Лъчезар Балтанов отбеляза с глава за 2:3 от съвсем близка дистанция.

Успехът е първи за Ботев в шампионата, докато Славия записа първо поражение под ръководството на Златомир Загорчич.

Oще: ботев пловдив  голове  първа професионална лига  резултати  славия  футбол