ЦСКА с 12-та поредна победа във "В"

Момчил Цветанов отбеляза два гола за "червените".

Момчил Цветанов вкара два гола за победата на ЦСКА с 3:0 над Германея (Сапарева баня) в мач от 12-ия кръг на югозападната "В" група. Около 1500 зрители посетиха мача на стадион Българска армия и видяха 12-а поредна победа на "червените" в третия ешалон.

ЦСКА е убедителен лидер в класирането с пълен актив от 36 точки и голова разлика 54:1.

Момчил Цветанов, който срещу Германея направи официален дебют с червената фланелка, откри резултата още във 2-а минута с удар от воле след центриране на Павел Головодов.

15 минути по-късно Цветанов за втори път записа името си сред голмайсторите с добре насочен удар по тревата с левия крак.

Малко по-късно крилото пропусна стопроцентова възможност да запише хеттрик, след като на празна врата стреля в аут.

През второто полувреме мачът се доиграваше. Гостите от Сапарева баня на няколко пъти погледнаха по-смело към вратата на ЦСКА и дори бяха близо до гол в самия край на мача, но вратарят Анатоли Господинов спаси удар на Георги Везенков.

В добавеното време Костадин Хазуров оформи крайното 3:0 за ЦСКА. Нападателят бе изведен в чиста позиция от Петър Витанов и с удар по диагонала не остави шансове за вратаря на гостите.