ЦСКА стигна само до "хикс" в Горна Оряховица

Феновете на ЦСКА не видяха трета поредна победа на любимците си. Снимка: Sportal.bg
Феновете на ЦСКА не видяха трета поредна победа на любимците си.

След две поредни победи под ръководството на Стамен Белчев, ЦСКА стигна само до равенство 0:0 при гостуването си на Локомотив Горна Оряховица в двубой от 18-ия кръг на първенството.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите, които загинаха при инцидента в Хитрино.

Първата опасност бе пред вратата на ЦСКА, след като в 3-та минута вратарят Георги Китанов не се ориентира добре, но Матиас Курьор не успя да се възползва от ситуацията.

Малко по-късно Йордан Апостолов от Локомотив шутира от 15 метра, но топката срещна тялото на Рафа Перес.

Още в 17-та минута треньорът на ЦСКА Стамен Белчев направи принудителна смяна, след като нападателят Милчо Ангелов се контузи и на негово място влезе Преслав Йорданов.

ЦСКА взе инициативата и създаде няколко добри положения. Силно се представи младият халф Никола Колев, който на два пъти проби опасно през центъра, но не успя да нанесе точен завършващ удар.

През втората част ЦСКА опита натиск, но "железничарите" се противопоставиха доста добре. В 50-та минута Курьор стреля много опасно от пряк свободен удар, Апостолов засече и опита удар, а Китанов изби. Топката попадна при Кифуети, но той не реагира добре и не успя да се възползва от шанса.

Малко по-късно в игра за "червените" се появи Кристиян Малинов. Младокът обаче получи удар от Симеон Мечев и десетина минути по-късно трябваше да напусне принудително терена заради контузия. На негово място се появи Педро. Малко по-късно Манолев опита опасен удар от границата на наказателното поле, Банков обаче отново показа класа и изби в корнер.

В самия край на мача ЦСКА удари греда след силен удар на Преслав Йорданов.

"Червените" са трети в таблицата с 32 точки, а Локомотив ГО е на 12-о място със 17 точки.