ЦСКА удари класическо Етър и се изравни с Левски

ЦСКА взе лесни три точки срещу Етър Снимка: cska.bg
ЦСКА взе лесни три точки срещу Етър

ЦСКА победи Етър с класическото 3:0 на „Българска армия“ и се изравни по точки с втория Левски.

Божидар Чорбаджийски откри резултата в 28-ата минута, засичайки с глава центриране на Тиаго от корнер, а Жоржиньо удвои аванса на „червените“ мако след почивката с хубав удар от границата на наказателното поле.

Крайният резултат 3:0 оформи резервата Кирил Десподов пет минути преди края след подаване на друга резерва – Евандро, след дъга топка в половината на Етър. Евандро овладя кълбото, върна го към Десподов, който от движение матира вратаря Иванов за трети път.

Победата е девета за тима на Ел Маестро от началото на сезона, с което ЦСКА има 28 точки, само на една зад лидера Лудогорец и равни с тези на Левски, но „червените“ са с по-лоши показатели. Етър е осми с 15.