Лудогорец и Левски с рутинни победи

Лудогорец и Левски са основните претенденти за титлата.

Лудогорец спечели с лекота мача си от седмия кръг на Първа професионална футболна лига на България (ППЛ), след като се наложи с 3:1 срещу гостуващия Славия като домакин. С това шампионите от последните пет сезона се изкачиха на трето място в генералното класиране при четири точки пасив и мач по-малко от лидера Левски.

Лудогорец контролираше почти изцяло срещата в Разград и стигна до два гола само през първото полувреме. Козмин Моци откри резултата в 12-та минута от дузпа след игра с ръка на Омар Абуд в наказателното поле, а Вандерсон покачи на 2:0 секунди преди края на редовното време, след като беше изведен сам срещу Марио Кирев.

Лудогорец пропусна няколко положения през първата част, като най-интересни бяха тези на Марселиньо и Клаудиу Кешерю. Славия пък направи двойна смяна на почивката и натисна през второто полувреме, което доведе до гол. Сердер Сердеров пропусна да се разпише в 52-та минута, но само осем по-късно Стефан Велков вкара гол с глава и намали резултата до 1:2.

Георги Дерменджиев реагира моментално на гола и пусна в игра голямата звезда на шампионите Джонатан Кафу, който реши изхода от мача в 75-та минута. Вандерсон подаде хубав пас на нападателя на Лудогорец, а той укроти топката и я прати в мрежата на Марио Кирев за 3:1.

Левски от своя страна победи с 2:0 Пирин Благоевград като домакин и се изкачи временно на първо място в генералното класиране.

В 18-та минута на срещата Бурабия центрира от корнер, а Димитър Пиргов се освободи от двама защитници на гостите и вкара с глава първия си гол за Левски. Само три минути по-рано Тунде Адениджи пропусна да отбележи 21-ия си рожден ден с гол, но поправи грешката си в 27-та. Той получи извеждащ пас от Франсис Нар, надбяга защитник на Пирин и изпрати топката в мрежата на Георги Аргилашки с мощен шут.

Левски продължи да доминира и през втората част, в която обаче домакините намалиха драстично темпото. И така обаче те създадоха три много добри положения за гол. В първото от тях Антонио Аниете се озова сам срещу вратаря на Пирин, но се забави и нито стреля, нито подаде на Франсис Нар.

Във втория случай Аниете стреля от границата на наказателното поле в ръцете на вратаря, а малко по-късно удар на Божидар Краев беше избит от голлинията на гостите. В последните минути футболистите на Левски не позволиха на гостите да атакуват опасно и спечелиха мача с 2:0.