„Петлите“ изгониха призраците от миналото и ни сломиха в София | sportcafe.bg

„Петлите“ изгониха призраците от миналото и ни сломиха в София

07.10.2017, 21:29 (обновена 08.10.2017, 09:21)
българия

България загуби с 0:1 на „Васил Левски“ от Франция в последната си квалификация за Мондиал 2018 пред родна публика. Единственото попадение вкара Матюиди. Тази загуба прекъсна 85-годишната серия на "петлите" без успех у нас, където имаха шест поражения и едно равенство в последните си седем визити.

Гостите започнаха с летящ старт, след като още в самото начало Блез Матюиди откри резултата.

Страхил Попов оголи дясната зона в 20 мин., което позволи на Франция да създаде ново опасно положение, което завърши с пропуск на Антоан Гризман от чиста позиция в наказателното поле.

България изпусна златна възможност в 36 мин., когато Тодор Неделв стреля от далеч, а топката тупна пред Лорис и стана много неудобна. Капитанът спаси, а после парира удар от 1 м., демонстрирайки отличен рефлекс.

Секунди преди края на първото полувреме Мбапе нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но не намери очертанията.

Второто полувреме започна с опасен удар от далечна дистанция на Тодор Неделев. Постепенно Франция укроти устрема на „лъвовете“ и вкара мача в темпото от първото полувреме.

До края французите останаха солидни и заслужиха трите точки.

Oще: българия  васил левски  национален отбор  франция