Левски потопи Дунав и увеличи аванса си на върха

ЦСКА записа седми успех в Първа лига преди дербито с ЦСКА Снимка: levski.bg
ЦСКА записа седми успех в Първа лига преди дербито с ЦСКА

Левски победи Дунав (Русе) с 2:0 на стадион „Геогри Аспарухов” в мач от деветия кръг на Първа професионална лига.

И двата гола за домакините отбеляза Георги Костадинов.

Бившият футболист на Берое откри резултата в 22-рата минута. След удар на Прохазка последва щастлив рикошет в играч на гостите, топката попадна от Костадинов, който отблизо преодоля Луков.

Вторият гол за „сините” падна малко след почивката. Аниете центрира от фаул отдясно на наказателното поле на Дунав, Костадинов бе изпуснат от отбраната на гостите и с глава оформи крайното 2:0.

Това е седма победа за тима на Люпко Петрович в елитната ни група, с която Левски вече има актив от 23 точки на върха в класирането. Втори остава Дунав със 17, колкото има и третият ЦСКА-София.

В следващия кръг ни очаква вечното дерби на България между ЦСКА и Левски, докато Дунав е домакин на Монтана.