Бурен край, червен картон и равенство в Битката за Тракия

Бурен край, червен картон и равенство в Битката за Тракия Снимка: beroe.bg

Берое и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 в Битката за Тракия. Така старозарци остават непобедени и след петия кръг от Първа професионална лига.

Домакините бяха по-добрият отбор през първото полувреме и поведоха чрез Педро Еуженио още в 16-ата минута.

В началото на втората част Тодор Неделев се възползва от грешка на Динков и с техничен удар прехвърли Перниш за 1:1.

Малко по-късно Неделев имаше възможност и да донесе победата за „канарчетата”, но ударът му срещна гредата.

В самия край на мача Ботев остана и с човек по-малко, след като Цветомир Панов получи директен червен картон за бурна реакция срещу решение на главния съдия Николай Йорданов.

Реферът отсъди правилно нарушение около наказателното поле на гостите, Панов изпусна нервите си и извика няколко реплики в лицето на Йорданов, за което бе и изгонен.

Дебют за старозагорците направи Мартин Камбуров, но ветеранът нямаше време да започне кариерата си в Берое с гол.

Тимът на Александър Томаш има седем точки след пет изиграни мача и вече е четвърти, а Ботев остава 12-и със само четири, но с мач по-малко.

В следващия кръг Берое гостува на предпоследния Септември, а Ботев посреща лидера Черно море.