ЦСКА вкара 4 и изпусна 10 за разгром над Верея

Нападението на ЦСКА отново функционираше добре, а Десподов се отчете с два гола

Без затруднения ЦСКА постигна пета победа от началото на сезона в Първа лига - 4:0 над последния Верея на "Българска армия".

С два гола на Кирил Десподов и по един на Едвин Джеси и Мауридес "червените" взеха трите точки, а многото им пропуски и намесите на вратаря Георги Георгиев спасиха гостите от далеч по-унизителен резултат.

Десподов откри резултата в 17-ата минута, когато засече с глава центриране на Джеси отляво. В началото на втората част Десподов беше изведен зад защитата на Верея и със страхотен удар покачи на 2:0.

В 67-ата минута Мауридес свали топката на връхлитащия Джеси за 3:0, а самият Мауридес вкара дежурния си гол пет минути преди края и оформи крайния резултат.

Така ЦСКА събра 15 т. от първите 6 кръга и е на второ място, на точка зад водача Левски. Лудогорец вече изостава с 4 т. от "армейците", след като по-рано днес стигна само до 0:0 със Славия.