Локомотив София надигра ЦСКА за 2:0 | sportcafe.bg

Sportcafe.bg
01.03.2015, 17:56 (обновена 01.03.2015, 18:19)
локомотив софия

Локомотив победи с 2:0 лидера ЦСКА на стадион "Надежда"

Софийският Локомотив надигра лидера в А група ЦСКА и спечели с 2:0 столичното дерби пред над 6000 фенове на червените. Головете за победителите вкараха Преслав Йорданов в 53 минута и Владислав Романов в 82-ата, а ЦСКА завърши мача с девет човека, след като Луис Соарес и Апостол Попов получиха червени картони.

Първи беше изгонен Соарес, който в 40 минута удари без топка бившия играч на ЦСКА Йордан Тодоров и получи директен червен картон. Изгонването на Попов в 78 минута дойде след втори жълт картон за нарушение срещу Даниел Генов.

Локомотив успя да се възползва от численото си превъзходство едва в началото на второто полувреме, когато в игра влезе избягалият от ЦСКА Емил Гъргоров. Точно той центрира за Йорданов, който вкара първия гол за своите с глава.

Второто попадение на Локомотив пък падна след успоредно центриране, което доведе до гола на Романов, останал непокрит.

Така и двата отбора, начело в А група допуснаха загуби в XX кръг на шампионата - Лудогорец падна вчера от Литекс с 0:1 в Ловеч, а сега ЦСКА не успя да се възползва от шанса да увеличи аванса си на върха на класирането.

Oще: а група  българия  емил гъргоров  локомотив софия  стойчо младенов  цска