Левски с минимална победа над Верея | sportcafe.bg

Левски с минимална победа над Верея

10.12.2016, 17:08 (обновена 10.12.2016, 17:12)
645645

Антонио Аниете реализира с глава след центриране на Роман Прохазка.

Левски победи с минималното 1:0 като гост Верея в двубой от 18-ия кръг на Първа лига. Единствения гол в срещата падна в 68-ата минута, когато Антонио Аниете реализира с глава след центриране на Роман Прохазка.

Първите 40 минути на първото полувреме не предложиха особени емоции на зрителите на "Трейс Арена", но в последните 5 това рязко се промени.

Левски имаше отличен шанс да открие резултата в 41-вата минута, когато Бабатунде Адениджи получи чудесен извеждащ пас от Роман Прохазка. Нигериецът излезе очи в очи с вратаря Иван Караджов, но нанесе слаб удар, който бе избит с крак от стража на Верея.

Две минути по-късно Мехди Бурабия пробва късмета си с далечен удар, но Караджов се разтегна и изби топката. Тя попадна в Адениджи, който нанесе нов удар, но вратарят отново спаси.

В последните секунди на първото полувреме домакините останаха с човек по-малко, след като капитанът на Верея Елияш получи втори жълт картон за удар с ръка в лицето на Роман Прохазха.

С човек повече Левски наложи натиск през второто полувреме и стигаше до по-чести опасности пред вратата на Верея.

В 51-вата минута Джереми де Ноойер пробва далечен удар, но не намери целта.

Малко по-късно Хеан Деса напредна много опасно в наказателното поле на домакините, но сбърка при последния пас и защитник на Верея изчисти топката.

В 68-ата минута Левски стигна до гол. Роман Прохазка бе оставен абсолютно непокрит на десния фланг. Словакът си спря топката и центрира към далечната греда. Караджов излезе неразчетено, топката остана далеч от него и падна на главата на Антонио Аниете, който безпроблемно я насочи в опразнената врата за 0:1.

Верея имаше добра възможност да изравни в 80-ата минута, но ударът на Здравко Илиев от границата на наказателното поле премина покрай дясната греда на Боян Йоргачевич.

В класирането в Първа лига Левски запазва второто си място с 40 точки, три по-малко от водача Лудогорец, който обаче е с два мача по-малко. Верея пък е на седмо място с 22 точки.

Oще: антонио аниете  бъгарско първенство  българия  верея  голов  голове  елин топузаков  класиране  левски  първа професионална лига  резултати  томаш  топчо